برنامه های NLP

چه چیزی یاد خواهید گرفت؟
تکنیک های پیشرفته NLP را بیاموزید که می توان از آنها نه تنها زندگی خود، بلکه زندگی اطرافیانتان را متحول کرد. چه در کسب و کار، چه در ورزش و چه در مقام مربیگری، دوره NLP Master Practitioner آموزش NLP شما را به سطح دیگری می برد.
سایکودینامیک به توضیح خواسته ها و باورهای ناخودآگاه ذهن کمک می کند و بنابراین نقش مهمی در NLP ایفا می کند. این دوره تئوری های پشت روان پویایی را معرفی می کند و نحوه عملکرد مغز برای فرمول بندی باورها و انگیزه های ناخودآگاه را گسترش می دهد. با درک بهتر نحوه عملکرد ذهن، این دوره به توضیح چارچوب NLP و چگونگی استفاده از آن برای تغییر باورها و عادات در یک محیط امن می‌پردازد.
با تکیه بر دانش شما از رشد روانشناختی، دوره آموزشی متخصص NLP شما را از طریق “مراحل رشد انسانی” اریک اریکسون و همچنین “سلسله مراتب نیازها” مزلو راهنمایی می کند. شما نگاه خواهید کرد که چگونه تفکر انسان می تواند ناقص باشد، چگونه می توان از بازسازی شناختی برای تغییر الگوهای فکری استفاده کرد، و چگونه مغز استرس و اضطراب را پردازش می کند.
یکی از مهمترین جنبه های کار با مشتریان به عنوان یک مربی NLP ایجاد یک رابطه خوب با مشتریان است. این دوره با شما صحبت می‌کند که چگونه با استفاده از تکنیک‌های کلامی و غیرکلامی، با هیپنوتیزم مکالمه، الگوهای زبانی پیشرفته و تکنیک‌های گوش دادن همدلانه، به همراه طرح کلی از چهار مرحله رابطه مشاوره، این کار را انجام دهید.
به عنوان یک گونه، ما در داستان ها، چه در یک آهنگ، شعر، کتاب یا فیلم رشد می کنیم، اما قدرت آنها فقط به عنوان یک ابزار درمانی قابل استفاده است. دوره کارشناسی ارشد NLP توضیح می‌دهد که چگونه داستان‌ها، و به طور خاص، استعاره‌ها، می‌توانند به مشتری کمک کنند تا با تغییر کنار بیاید و آن را بپذیرد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه استعاره های خاص برای نیازهای مشتری خود را ایجاد کنید، و نمونه هایی از استعاره های مورد استفاده برای مشکلات رایج، مانند تلاش برای ترک سیگار یا کاهش وزن به شما ارائه می شود. همچنین خواهید آموخت که چگونه تجارب خود را از طریق آنچه به عنوان “مدل VAK” شناخته می شود، ساختاربندی می کنیم، این مدل چگونه هر نوع از افراد را مشخص می کند، و چگونه می توان از گشتالت درمانی برای کمک به مشتری برای ایجاد آگاهی بیشتر از افکار خود استفاده کرد. احساسات، ادراکات و درک.
در حالی که شکل استاندارد آرامش پیشرونده القای هیپنوتیزم تقریباً روی همه کار می کند، ممکن است وقت گیر باشد. دوره کارشناسی ارشد NLP شما را از طریق چندین تکنیک القای سریع راهنمایی می کند که به سرعت بخشیدن به روند کمک می کند و به شما زمان بیشتری برای کار با مشتری خود می دهد. با کاوش عمیق تر، سه حالت ذهن را کشف خواهید کرد: استرس، جریان و شبکه حالت پیش فرض (DMN).
NLP بر این ایده استوار است که توانایی ما برای برقراری ارتباط تحت تأثیر “فیلترهای” ذهنی ما قرار می گیرد. برنامه‌های متا ان‌ال‌پی نمونه‌ای از فیلترهای ذهنی هستند و در این دوره به همراه توضیحاتی درباره 6 پیش‌فرض NLP و 4 رکن NLP توضیح داده شده‌اند، و اینکه چگونه در نظر گرفتن این موارد می‌تواند به کار شما با مشتریان کمک کند. شما یاد خواهید گرفت که چگونه از ادراک NLP برای کمک به مشتریان برای دستیابی به موفقیت استفاده کنید، از الگوهای “کمی از دهان” در متقاعدسازی استفاده کنید، چگونه باورها را با هیپنوتیزم پنهان تغییر دهید، و چگونه از “مدل میلتون” برای کار با مشتریان مقاوم و تسهیل تغییر استفاده کنید. .
علاوه بر تئوری های عملی NLP، به جنبه نظری صرف این عمل نیز عمیق تر خواهید رفت. این دوره به بررسی نظریه کوانتومی در NLP، عصب-زبانی انسان گرایانه می پردازد
روانشناسی و 3 پیش فرض اساسی آن، و جنبه چند بعدی فرآیندهای فکری ما و نحوه نمایش آن از طریق زبان ما.
برای پیشبرد توانایی‌های خود، در کمک به مشتریان یا خودتان، دوره کارشناسی ارشد NLP به شما می‌آموزد که چگونه از استراتژی‌هایی که قرار داده‌اید استفاده، تجزیه و تحلیل و تنظیم کنید و شما را با استفاده از «مدل ۷ مرحله‌ای RESOLVE» برای سازمان‌دهی استراتژی‌ها راهنمایی می‌کند.
کوچینگ اغلب با مشاوره اشتباه گرفته می شود، اما این دو رویکردها و نتایج بسیار متفاوتی را ارائه می دهند. این دوره تفاوت‌های بین این دو را توضیح می‌دهد و شما را از طریق اصول کوچینگ و مهارت‌هایی که برای اینکه یک مربی موثر NLP باشید به آن‌ها نیاز دارید راهنمایی می‌کند. شما در مورد “ستون های زندگی” که به تشریح زمینه های مختلف زندگی ما می پردازد و “تمرین چرخ زندگی”، که حوزه هایی را که نیاز به توجه دارند برجسته می کند، و “سؤالات مختصات دکارتی” که به مشتریان شما کمک می کند یاد بگیرید. دیدگاه های جدید و درک آنچه که آنها را در هنگام تصمیم گیری الهام می بخشد و آنها را مسدود می کند.
“کوچینگ تایم لاین” یک تکنیک مهم NLP برای تسلط بر آن است. به شما این امکان را می دهد که به مشتریان در بازنویسی گذشته و پیش نوشتن آینده خود، تغییر معانی و تداعی تجربیات بد گذشته و همچنین نصب باورهای توانمند برای آینده کمک کنید. دوره NLP Master Practitioner توضیح عمیقی در مورد جدول زمانی NLP و روش های مختلفی که می توانید از این تکنیک برای کمک به مشتری برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود استفاده کنید، ارائه می دهد.
“متا مدل” در این دوره پوشش داده شده است. این ابزار کوچینگ به شما کمک می‌کند تا به هسته اصلی یک موضوع برسید، دیدگاه یا مدل یک نفر از جهان را واقعاً درک کنید، و بینشی در مورد نحوه تفکر دیگران کسب کنید. این دوره همچنین به مدل سازی رفتاری – مشاهده و بازآفرینی رفتارهای موفق می پردازد.

برنامه درسی دوره
در دوره چه چیزی یاد خواهم گرفت؟
ماژول 1 – روان پویایی: آگاهی و باورها
8 قسمت
ماژول 2 – سطوح روانشناختی رشد
6 قسمت
ماژول 3 – ایجاد ارتباط
7 قسمت
ماژول 4 – مداخله استعاری
7 قسمت
ماژول 5 – تبدیل رادیکال
8 قسمت
ماژول 6 – زبان شناسی کوانتومی: چگونه ذهن خود را تغییر دهیم
9 قسمت
ماژول 7 – استخراج و استفاده از استراتژی ها
5 قسمت
ماژول 8 – مهارت های مربیگری NLP
7 قسمت
ماژول 9 – تسلط بر مربیگری جدول زمانی
7 قسمت

چه کسانی از این دوره بهره مند می شوند؟
با پوشش نظریه‌ها و تکنیک‌های پیشرفته NLP، دوره کارشناسی ارشد NLP توسط کسانی که برای اولین بار دوره‌های دیپلم مهارت‌های بنیادی NLP و دوره‌های حرفه‌ای NLP یا دوره‌های معادل آن را در جاهای دیگر مطالعه کرده‌اند، بهتر است بگذرانند تا از آنچه این دوره ارائه می‌دهد به طور کامل بهره‌مند شوند. پزشکان یا مربیان فعلی که به دنبال افزایش درک خود از NLP و استفاده از تکنیک های پیشرفته در زندگی خود یا با مشتریان هستند نیز از مطالعه این دوره سود زیادی خواهند برد.